Čarodějka Mellisa (1.Díl)

7. května 2012 v 20:07 | Didí |  Čarodějka jménem Mellisa
Takže čau,toto je další můj dlouhý příběh :)) bude to fantazy,ale nečekejte že budu psát často! :D Tak jednou za dva týdny...nevím,neslibuju :) Dost keců a jdem na první díl...(PS: Nechala jsem se trošku inspirovat Tenebris ale není to opičený,píšu něco jiného :D)

Málem jsem omdlela. Měla jsem před očima ůplně zamlženo. Já jsem čarodějka?
,,Vím,je to divné" ozve se máma z volantu. ,,Je to takhle: když jsem byla malá,byla jsem čarodějka a chodila do kouzelné školy,kam právě jedeme,když mi bylo devatenáct a byla jsem těhotná,tvůj otec,kterého jsem poznala ve škole,zemřel. Byl něco jako chemik. Dělal na lektvarech a při jednom pokusu vybuchla jeho pracovna. V kouzelném světě věděli,že ho zlý Páni chtěli zabít. Báli se,že vytvoří lektvar na zničený démonů..."
,,Jakých démonů?" nechápala jsem.
,,Démoni jsou něco jako silnější mazlíčci zlých Pánů. Byly nebezpečný. No tak po jeho smrti jsem se rozhodla,že to před tebou utajím...celý ten kouzelný svět. Ale nebylo to moc lehké,pamatuješ to s tou sklenicí,paní Delivsovou a tak?"
Na paní Delivsovou se nedá jen tak zapomenout. Je to naše protivná sousedka a já jí jednu ,nechtěně' vyčarovala uši.. Teď je v blázzinci a hned se vše vysvětluje.
,,Tvé síly se začali projevovat. A mně nabídly práci ve škole kouzel. Budu učitelka biologie! Budu učit o kouzelných rstlinách,zvížatách atak dále. Nejsi šťastná?" zeptá se s ůsměvem.
No,je to docela těžké. Je to moc komplikované! Jedeme autem do kouzelného města Magica. Je to docela dlouhá cesta. Asi dvě a půl hodiny jezdíme po krajině,a mně už nebaví přemýšlet. Když ale máma nakonec řekne ,Už jsme tu' cítím se skvěle. Ale jak se porozhlédnu,moje radost ihned zmizí...
,,Ale,my jsme v lese!"
,,Já vím! Magica musí být utajená. Vem všechny věci," tak jsme vyndali věci z kufrů a zavřeli. Máma mi řekla,ať poodstoupím,a já to udělala. Pak natáhla směrem k autu nějaký klacek (že by hůlka?) a pronesla ,Merisso fanisso!' a v tu dobu opravdu působila kouzla. Auto jako by se vypařilo. Máma nadšeně tleskla.
,,Takže,co teď? Nemáme auto,máme těžké kufry a jsme uprostřed nějakého lesu!" zlobila jsem se.
,,Nepanikař," setřela mě máma,podala mi hůlku ať ji podržím,zavřela oči,zvedla ruce a pronesla ,Magica Rajs Bum Bum'. Tentokrát ale nic nezmizelo,naopak. Objevil se jakoby portál. Máma se šťastně usmála,popadla věci a šla do portálu který vedl...kam že to vedl? Rychle jsem ji dohnala a vstoupily jsme do portálu...
***
,,Ahoj,já jsem Eleanor,žíkej mi El" usmála se malá blonďatá dívenka,moje sousedka. V pokoji jsme bydleli spolu,a já byla ráda,že hned jak jsem vstoupila už se usmívá! Vypadala stejně staře jako já,na třináct.
,,Já jsem Mellisa,ale říkej mi Mell," oplatila jsem jí ůsměv a dala se do rozbalování věcí. V této škole to není zas tak zlé. Je velmi veliká a je tu hodně dětí. Asi od osmi do patnácti. Super škola,co dodat? A máma má svůj kabinet na který je velmi pyšná.A já jsem čarodějka. Jupí,měla bych říct,ale moc se mi nechce. Lituju že nejsem normální...
V šest hodin má být večeře. A ta je asi za hodinu. Tak se spolu s El vydáme,hned jak se vybalíme,na prohlídku školy. Nic většího jsem neviděla.
,,Máš nějaké sourozence?" zeptá se mně El.
,,Ne,co ty?"
,,Jo,bráchu,je ve stejný třídě jako my. Blbec...." zasměje se. Kolem nás proběhne nějaký prapodivný chlap (učitel?) a divně se na nás podívá: ,,Proč nejste v pokoji a nevybalujete? Jak se jmenujete?".
,,My jsme si vybalili! Jsem Eleanor Beakstrichová".
,,Já Mellisa Tramtrechová" pípneme obě dvě.
,,Aha,ale stejně,je tu nepořádek,tak radši běžte do pokoje!" zavelí. Tak se chtě nechtě vydáme do pokoje...
Pokračování příště....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sauronis1 sauronis1 | 7. května 2012 v 20:30 | Reagovat

umíš dobře vymýšlet, je to hezké

2 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 7. května 2012 v 22:19 | Reagovat

Krása... :) Pokračuj... :))

3 Terííček Terííček | 9. května 2012 v 14:17 | Reagovat

Už se těším na příště, je to zajímavé!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama