Holidays - 1.díl

2. května 2012 v 20:22 | Didí |  Holidays
,,Bude se mi ztýskat,sestřičko'' políbil mně Nick na nos a zašklebil se. Oplatím mu to a obejmu mladšího bratra Tima. Je mu osm,zatímco Nickovi sedmnáct. A mně? Patnáct. Jedu totiž na prázdniny k tátovy do Londýna. Kluci byly také pozvaní. Ale Tim nechce být od mámi daleko,a Nick řekl,že nemůže. Nechtěla jsem ab byl táta smutný. Neviděli jsme se asi pět let,a hrozně si přál nás vidět. Tak jsem řekla že přijedu. Hlavně bych chtěla vidět svou desetiletou sestru Mellisu. Takže až se doobejmu s Timem přejdu k mámě.
,,Bude se mi ztýskat,Suzy,holčičko moje. Vím,otec je spolehlivý,ale co bude až bude v práci?'' zeptala se máma.
,,Bude se o nás starat Victorie,neboj mami. Je mi patnáct. Mohu se o sebe postarat! Nebój'' utěšovala jsem ji,i když jsem sama byla nervózní.
Loučení je hrozně těžký. Když jsem ale nastoupila do letadla,přála jsem si zase obejmout mámu a bratra. Ale pozdě. Tak si jen tak sedím na sedadle a přemýšlým. Cesta trvá celých osm hodin,že by ne,od New Yorku do Londýna není tak blízko. Cestou jsem buď jedla,nebo si četla nebo jen tak seděla a přemýšlela. A i přesto že jsem ,nic nedělala' jsem byla moc unavená. Když vyjdu z letiště,koukám okolo sebe a hledám tátu a Victorii,jeho ženu.S mámou se rozešly,když mi byly tři. Pak potkal Victorii a narodila se jim Mellisa,a také se vdaly. Odkoho má máma Tima,nikdo neví. Kdoví,možná byla ,tehdy' opilá a nevěděla co dělá. Jen k nám přišla a řekla:,,Ták děcka,jsem těhotná".
,,Suzy!" ozvalo se náhle za mnou. Popravdě jsem se i lekla. Byla to Mellisa,která mě objala. Přiběhly k nám i táta s Victorií.
,,Suzy! Promiň,byla zácpa. Čekala jsi tu dlouho? A co cesta? Jsi v pohodě? Ach Suzy,stýzkalo se mi" objal mě táta a Victorie mě pozdravila:,,Ahoj".
,,Ne,dlouho jsem nečekala,a mám se super. Také se mi ztýskalo" řekla jsem.
Po cestě domů jsem jim vyprávěla o sobě. Oni zas vyprávěli,jaké mají na léto plány. Když už jsme konečně přijely domů,byla jsem ráda. Bydlí v rodiném domku se zahrádkou a bazénem. Dům je tak velký,že mám i vlastný pokoj. Hned vedle Mellisonovýho. Je natřený na žluto,je tam velká skříň,postel,pracovný stůl a akvárium. Ne zas tak veliký.
,,Zatím si vybal,asi za hoďku bude večeře. Ne abys přišla pozdě!" nařídí mi Victorie. Tu mám asi nejmíň ráda. Je hezká,blonďatá a mladá,ale děti moc ráda nemá. Mellisa je vyjímka. Díkybohu,že není jako Victorie. Mellisa je hodná,přívětivá a krásná. Chtěla bych být jako ona. Ale to je nemožné. I kdýž hodně lidí a kluků říká že jsem krásná. Mám ale jenom hnědě vlasy a hnědé oči. A ani nemám moc styl. Asi po hodině sejdu dolů do krásné kuchyně. Velké. K večeři jsou boloňské špagety. Victorie se doteď nenaučila vařit.
,,Je to dobrý" usměju se ,,Chceš,abych umyla nádobí?" nabídnu se.
Victorii asi nadchlo,že jsem se takhle nabídla. Ale odpoví jen ,,Ne,to jje dobrý,dík". Tak jdu za tátou a Mellisou. Chtějí se koukat na Transformer 3.
,,Budeš se koukat s námi?" nabídnou mi. Uvelebím se vedle nic na gauči a relaxuju. Pohoda. U táty to není zlé. Jsem ráda že jsem tu. Ale stejně se mi ztýská po domově.
______________________________
Ráno se vzbudím a po snídani se mi chce něco podniknout.
,,Můžeš jít do centra,tady máš dvacet dolarů" podá mi Victrie. Táta je totiž v práci a Mellisa ve školce. Takže si vezmu peníze a vyrazím.
V centru ani nevím kam jít. Tak si zajdu jen do Starbucku.
,,Ahoj,mohu?'' zeptá se nějaký kluk. Je docela hezký. Má blonďatý vkasy a jasně modrý oči. A to ani nemluvím o ůsměvu.
,,E-e-e...jo jasně!" usměju se.
,,Jsem Rick. Co ty? Vidím že nejsi odsud," usrkne si svojí kávu.
,,Jsem Suzy,no,jsem z New Yorku."
,,Aha,nikdy jsem tam nebyl. Je to tam krásné co?" usměje se. Chvíly si povídáme. Ale pak mu zazvoní telefon.
,,Promiň,musím jít,byla to čest!" usměje se.
,,Ahoj" usměju se a zamávám mu. Když odejde,vzpomenu si: ANI JSEM SI NEVZALA ČÍSLO! Jak sedím a lituju toho,zavolá mi táta. Musím domů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katt Katt | Web | 3. května 2012 v 19:32 | Reagovat

¨ty jo krásný :)) vážně se těším na další díl a to si nevymíšlím :´)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama