Nicolas Flamel

11. května 2012 v 19:14 | Tenebris |  Rose Potterová a Kámen mudrců
Brumbál Rose přesvědčil, aby už zrcadlo z Erisedu nehledala, a tak po zbytek vánočních prázdnin zůstal neviditelný plášť na dně jejího kufru. Rose si přála, aby mohla zapomenout na to, co viděla v zrcadle. Jenže to nešlo. Často se jí zdály těžké sny, jak její rodiče mizí ve výbuchu zeleného světla.
Hermiona se vrátila den před začátkem druhého pololetí. Málem už se vzdali naděje, že by o Flamelovi mohli něco najít. Jakmile se začalo učit, mohli do knih nahlížet zase jen deset minut o přestávkách.
Na famfrpálovém tréniku, když se na sebe Weasleyova dvojčata vrhala střemhlav a předstírala, že každou chvíli spadnou z košťat je Wood okřikl: "Nechte už konečně těch šaškáren! Právě kvůli takovým nesmyslům ještě prohrajeme! Rozhodčím tentokrát bude Snape, a ten bude hledat každou záminku, aby Nebelvíru srážel body!"
George při té novince doopravdy spadl z koštěte. "Rozhodčím bude Snape?" vyprskl s ústy plnými bláta. "Copak už někdy soudcoval při famrfpálu? Bude nadržovat Mrzimoru, abychom Zmijozel neporazili!" Ostatní se snesli na zem vedle George a také začali brblat.
" jsem si to nevymyslel," prohlásil Wood.
Po tréniku zamířila Rose rovnou do nebelvírské společesnké místnosti, kde našla Rona a Hermionu, jak hrajou šachy. V tom Hermiona vždycky prohrávala a Rose s Ronem se shodli na tom, že jí to velice prospívá.
"Co je s tebou? Vypadáš hrozně," poznamenal Ron. "Děkuji Rone, to je od tebe milé," řekla ironicky Rose a tiše, aby ji nikdo neslyšel jim vylíčila, co se stalo.
"Nesmíš hrát," prohlásila Hermiona okamžitě.
"Řekni, že jsi nemocná," radil jí Ron
"Říkej, žže sis zlomila nohu," navrhla Hermiona.
"Zlom si ji doopravdy," řekl Ron.
"Nemůžu," namítla Rose. "Náhradního chytače nemáme. Kdybych se z toho vymluvila, Nebelvír nemůže hrát."
V tu chvíli vpadl do společenské místnosti Neville. Byl celý udýchaný a tak se Ron zeptal: "Cose ti stalo Neville?" "Honil mě Malfoy," odpověděl Neville. "Musíš se mu příště postavit," řekl Ron.
Rose vzala poslední čokoládovou žabku z balení, které dostala od Hemiony a podala ji Nevillovi. "Vem si," řekla. Neville poděkoval a dodal: Tu kartu si můžeš nechat," a s těmito slovy podal Rose kartu a odešel. Rose se podívala na kartu. "Už zase Brumbál. To byla úplně první karta, kterou jsem..."
V tom zalapala po dechu a upřeně se zahleděla na zadní stranu. "Našla jsem ho!" vykřikla. "Našla jsem Flamela! Poslechněte si tohle: Profesor Brumbál obzvlášť proslul svým vítěztvím nad černokněžníkem Grindelwaldem v roce 1945, objevem dvanácti způsobů použití dračí krve a pracemi o alchymii, jež napsal spolu se svým společníkem Nicolasem Flamelem!"
Hermiona byla skokem na nohou "Zůstaňte tady!" křikla jenom a tryskem se řítila do své ložnice. Ron a Rose si sotva stačili vyměnit užaslé pohledy, když už se hnala zpět s obrovskou knihou.
"Nikdy by mě nenapadlo hledat ho tady. Chtěla jsem si půjčit něco lehčího..." "Lehčího?" žasl Ron.
"Nicolas Flamel," zašeptala vzrušeně, "je jediný, kdo kdy vyrobil Kámen mudrců!" Její slova však nezapůsobila, jak očekávala. Rose se chytila za pusu úžasem, věděla, co Kámen mudrců je, Ron se na ně však jen díval s otevřenou pusou. "Copak ty nic nečteš?" podotkla Hermiona, to už se ale Rose dala do vysvětlování: "Kámen mudrců je kámen, se kterým můžeš z kovů vyrábět ryzí zlato a kromě toho dokáže vytvořit elixír života - když se ho napiješ, staneš se nesmrtelným." Hermiona jen vzrušeně přikyvovala. "Takže," začal Ron, "ten pes hlídá Kámen mudrců?" řekl překvapeně. "Vsadím se, že ano. Ale určitě ho chrání ještě mnohem víc, než jen tříhlavý pes. Kámen mudrců je nesmírně cenný," poznamenala Hermiona.

Když příštího dne odpoledne popřáli u šaten Ron a Hermiona Rose hodně štěstí, napadlo ji, že uvažují, jestli ji vůbec uvidí ještě někdy živou.
"Je tam celá škola!" ohlásil Fred, jenž vyhlédl ze dveří. "Dokonce přišel i Brumbál!" Rose poskočilo srdce. "Brumbál?" řekla a vrhla se ke dveřím, aby se sama přesvědčila. Fred měl pravdu - Brumbál opravdu přišel. Nic se jí nemohlo stát.
Nahoře na tribuně se zatím hádali Ron, Hermiona a Neville s Malfoyem, Goylem a Crabbem. "Víš, jak podle mého názoru vybírají hráče do Nebelvíru?" řekl Malfoy, když Snape přiznal Mrzimoru trestné střílní bez jakéhokoli důvodu. "Vybírají ty, kterých jim je líto. To máš Potterovou, která nemá rodiče, pak jsou tam Weasleyovi, kteří nemají peníze - a ty bys měl být v družstvu taky, Longbottome, protože nemáš mozek."
Neville zrudl jako krocan, obrátil se však na sedačce a podíval se Malfoyovi do tváře. "Stojím za tucet takových, jako jsi ty, Malfoyi."
Rose se najednou vrhla střemhlav k zemi. Ron s Malfoyem se do sebe pustili a Hermiona křičela: "Do toho Rose!" Byl to trochu zmatek.
V příští vteřině už Rose stála na zemi: v ruce držela Zlatonku.
Tribuny vybuchly nadšením.

Nějakou chvíli na to vyšla Rose sama ze šatny, aby svůj Nimbus Dva tisíce odnesla do skladiště na košťata. Cestou tam zahlédla nějakou postavu, jak schází po schodech z hradu a míří k lesu. Tu chůti okamžitě poznala - byl to Snape. Nasedla znovu na své koště a letěla za ním. Usadila se na jedné větvi a sledovala, co se bude dít.
Byl tam i profesor Quirrell.
"...n-nevím, p-proč jste ch-chtěl, abychom se sešli p-právě tady, Severusi..." "Myslel jsem prostě, aby to zůstalo mezi námi," odtušil Snape ledovým hlasem. "Koneckonců, studenti by se o Kameni mudrců neměli dozvědět."
"Už jste zjistil, jak se dostat kolem té Hagridovy příšery?" "A-ale Severusi, j-já..." "Musítě se rozhodnout, jestli budeme přátelé, anebo nepřátelé, Quirrelle," prohlásil Snape a pokročil k němu.
"J-já n-nevím, co m-máte..." "Víte velice dobře, jak to myslím."
Někde zahoukala sova a Rose málem spadla ze stromu. Když se zase usadila na původní místo zaslechla, jak Snape říká: "...pár těch vašich kejklů. Takže budu čekat. "A-ale j-j-já n-nevím..."
"Dobrá, dobrá," skočil mu do řeči Snape. "Brzo si zase popovídáme, abyste měl čas si to rozmyslet a rozhodnout se, na čí jste straně," řekl Snape a chystal se odejít, když se ještě otočil a dodal: "A ještě něco. Zkuste jí zkřivit jen jediný vlas a spolehněte se, že si to s vámi osobně vyřídím," řekl chladným hlasem, přehodil si plášť přes hlavu a opustil mýtinu. Rose tu poslední větu nepochopila. Komu nesmí Quirrell zkřivit vlas? To bylo ale jedno. Teď už bylo jasné, že Snape chce kámen ukrást.

Rose řekla Hermioně a Ronovi všechno, co slyšela - všechno až na poslední větu, která podle ní ani neměla význam.
"Takže jsme měli pravdu! Chloupek hlídá Kámen mudrců a Snape se ho s Quirrellovou pomocí snaží zmocnit. Ty tedy myslíš, že Kámen bude v bezpečí jen tak dlouho, dokud Quirrell vydrží Snapeovi vzdorovat?" zeptala se vyděšeně Hermiona. "Tak to máme příští úterý po kameni," poznamenal Ron.

Pozn.: Nicolas Flamel opravdu existoval (a jestli je to, co se o něm píše pravda, možná ještě existuje).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama